Skip to main content

Parcel · Map 134 194 17A

124 LILAC AVE

Owner: ROUNDTREE TONY R & JODI A

Assessed value

$132,500

$95,700 bldg · $36,800 land

Est. annual tax

$3,980

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2002

1,184 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2002
Living area
1,184 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Dec 11, 2007

    Bk/Pg OPM-70050

    $239,900
  2. Aug 24, 2005

    Bk/Pg OPM-40470

    $233,500

More on Lilac Ave