Skip to main content

Parcel · Map 119 17B 3

39 FLINTLOCK RD

Owner: RIVERA AVELINA

Assessed value

$195,900

$132,900 bldg · $63,000 land

Est. annual tax

$5,885

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2008

1,508 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2008
Living area
1,508 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 29, 2018

    Bk/Pg OPM-17162

    $302,000
  2. Jul 1, 2016

    Bk/Pg OPM-15220

    $303,600
  3. May 30, 2002

    Bk/Pg OPM-10282

    $229,900

More on Flintlock Rd