Skip to main content

Parcel · Map 125 193B 6

35 LILAC AVE

Owner: BARTONE NICHOLAS A JR & BILLI JO

Assessed value

$103,100

$71,700 bldg · $31,400 land

Est. annual tax

$3,097

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1984

1,731 sqft

Building

Style
Bungalow
Year built
1984
Living area
1,731 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Dec 7, 2004

    Bk/Pg OPM-40101

    $169,900

More on Lilac Ave