Skip to main content

Parcel · Map 126 193A 10

54 FRANKLIN AVE

Owner: LESSARD VICKY J

Assessed value

$146,900

$108,300 bldg · $38,600 land

Est. annual tax

$4,413

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1998

2,050 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1998
Living area
2,050 sqft · 1.0 story
Exterior
Below Average
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jun 25, 2015

    Bk/Pg OPM-14204

    $100,000

More on Franklin Ave