Skip to main content

Parcel · Map 125 186 22

44 EDGEWOOD RD

Owner: JUSUFI FEFI & BESA

Assessed value

$113,700

$80,400 bldg · $33,300 land

Est. annual tax

$3,416

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1994

924 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1994
Living area
924 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. May 16, 2007

    Bk/Pg OPM-60199

    $195,000
  2. Apr 17, 2003

    Bk/Pg OPM-20199

    $106,000

More on Edgewood Rd