Skip to main content

Parcel · Map 111A 83 72

142 EDWARD AVE

Owner: NOZZOLILLO NICK

Assessed value

$115,900

$68,200 bldg · $47,700 land

Est. annual tax

$3,482

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1996

948 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1996
Living area
948 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick Veneer
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 26, 2022

    Bk/Pg OPM-21384

    $255,000
  2. Oct 4, 2016

    Bk/Pg OPM-16005

    $182,000
  3. Nov 3, 2004

    Bk/Pg OPM-40052

    $200,000

More on Edward Ave