Skip to main content

Parcel · Map 126 194 7

48 PINERIDGE DR

Owner: BASILE MARIE G

Assessed value

$200,900

$143,600 bldg · $57,300 land

Est. annual tax

$6,035

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2005

2,264 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2005
Living area
2,264 sqft · 2.0 stories