Skip to main content

Parcel · Map 125 187 4

57 BUSHNELL AVE

Owner: DAUERTY DANIEL

Assessed value

$171,100

$136,400 bldg · $34,700 land

Est. annual tax

$5,140

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1999

2,114 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1999
Living area
2,114 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jul 16, 2012

    Bk/Pg OPM-11192

    $258,000

More on Bushnell Ave