Skip to main content

Parcel · Map 111A 83 83

151 EDWARD AVE

Owner: COER CHRISTOPHER R & JESSICA SURV

Assessed value

$165,200

$116,700 bldg · $48,500 land

Est. annual tax

$4,963

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1996

2,008 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
2,008 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Mar 1, 2022

    Bk/Pg OPM-21186

    $310,000

More on Edward Ave