Skip to main content

Parcel · Map 123 200 79

49 SQUIRE CT

Owner: CAMERON JOHN N

Assessed value

$123,000

$79,600 bldg · $43,400 land

Est. annual tax

$3,695

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

1,759 sqft

Building

Style
High Ranch
Year built
1988
Living area
1,759 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Apr 8, 2016

    Bk/Pg OPM-15140

    $209,000
  2. Jan 18, 2005

    Bk/Pg OPM-40149

    $150,000

More on Squire Ct