Skip to main content

Parcel · Map 109 68 13

58 CATHERINE ST

Owner: FREYERMUTH STEPHEN J & DARLENE A

Assessed value

$135,900

$91,200 bldg · $44,700 land

Est. annual tax

$4,082

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1996

1,272 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
1,272 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Dec 14, 2004

    Bk/Pg OPM-40108

    $273,000

More on Catherine St