Skip to main content

Parcel · Map 109 68 5

44 HILLCREST AVE

Owner: ARENA ANGELO & MARETA SURV

Assessed value

$214,100

$161,900 bldg · $52,200 land

Est. annual tax

$6,432

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1996

3,082 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1996
Living area
3,082 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. May 30, 2018

    Bk/Pg OPM-17223

    $124,000

More on Hillcrest Ave