Assessed value
$290,500
$221,400 bldg · $69,100 land
Est. annual tax
$8,727
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
2000
3,770 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2000
- Living area
- 3,770 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Buckwheat Hill Rd
2 BUCKWHEAT HILL RD
$160,400 · Built 2006
12 BUCKWHEAT HILL RD
$171,500 · Built 1996
17 BUCKWHEAT HILL RD
$169,900 · Built 2004
22 BUCKWHEAT HILL RD
$159,000 · Built 2004
32 BUCKWHEAT HILL RD
$149,900 · Built 1996
35 BUCKWHEAT HILL RD
$125,000 · Built 1996
41 BUCKWHEAT HILL RD
$157,400 · Built 1996
44 BUCKWHEAT HILL RD
$181,100 · Built 2004