Skip to main content

Parcel · Map 126 189 12A

100 BUSHNELL AVE

Owner: MARCAL JOSE CARLOS

Assessed value

$70,300

$35,400 bldg · $34,900 land

Est. annual tax

$2,112

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

567 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1988
Living area
567 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Mar 8, 2010

    Bk/Pg OPM-90098

    $35,500

More on Bushnell Ave