Skip to main content

Parcel · Map 115A 186 25

225 PARKMAN ST

Owner: SALVAREZZA SEAN F

Assessed value

$133,000

$82,900 bldg · $50,100 land

Est. annual tax

$3,995

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1996

1,080 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1996
Living area
1,080 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Oct 12, 2001

    Bk/Pg OPM-10011

    $155,000

More on Parkman St