Skip to main content

Parcel · Map 114 123 2

22 MORIN ST

Owner: RUSSO KATHERINE

Assessed value

$173,000

$129,500 bldg · $43,500 land

Est. annual tax

$5,197

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2000

1,960 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2000
Living area
1,960 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 3, 2010

    Bk/Pg OPM-90135

    $124,500
  2. May 3, 2010

    Bk/Pg OPM-90136

    $124,500

More on Morin St