Skip to main content

Parcel · Map 112 43B 17

85 JENTA LN

Owner: ARSLAN ALEN & SHEHERZADE

Assessed value

$166,900

$117,000 bldg · $49,900 land

Est. annual tax

$5,014

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1999

1,236 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1999
Living area
1,236 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 15, 2017

    Bk/Pg OPM-160287

    $233,000
  2. Sep 22, 2016

    Bk/Pg OPM-15326

    $226,500
  3. Jul 21, 2005

    Bk/Pg OPM-40418

    $296,000

More on Jenta Ln