Skip to main content

Parcel · Map 114 121 5

126 EATON ST

Owner: HAYES ELIZABETH T ET AL

Assessed value

$143,200

$96,600 bldg · $46,600 land

Est. annual tax

$4,302

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1990

1,568 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,568 sqft · 1.0 story
Exterior
Wood Shingles
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Aug 28, 2003

    Bk/Pg OPM-20397

    $175,000

More on Eaton St

126 EATON ST — Watertown Land Records