Assessed value
$206,100
$144,900 bldg · $61,200 land
Est. annual tax
$6,191
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
2001
2,612 sqft
Building
- Style
- Contemporary
- Year built
- 2001
- Living area
- 2,612 sqft · 1.8 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Oil
Recorded sales
Jan 10, 2011
Bk/Pg OPM-10066
More on Cedar Ridge Dr
16 CEDAR RIDGE DR
$190,000 · Built 1998
17 CEDAR RIDGE DR
$170,600 · Built 1996
34 CEDAR RIDGE DR
$179,000 · Built 1996
37 CEDAR RIDGE DR
$177,600 · Built 2001
45 CEDAR RIDGE DR
$177,800 · Built 2001
46 CEDAR RIDGE DR
$195,000 · Built 1996
53 CEDAR RIDGE DR
$162,800 · Built 2001
58 CEDAR RIDGE DR
$223,800 · Built 2004