Assessed value
$237,500
$178,000 bldg · $59,500 land
Est. annual tax
$7,135
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
2002
2,410 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2002
- Living area
- 2,410 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Whispering Hill Rd
21 WHISPERING HILL RD
$197,700 · Built 2000
35 WHISPERING HILL RD
$167,600 · Built 1992
47 WHISPERING HILL RD
$188,500 · Built 1998
59 WHISPERING HILL RD
$172,800 · Built 1998
71 WHISPERING HILL RD
$188,500 · Built 1998
83 WHISPERING HILL RD
$212,100 · Built 2000
107 WHISPERING HILL RD
$166,400 · Built 1992
117 WHISPERING HILL RD
$177,800 · Built 1992