Skip to main content

Parcel · Map 28 29 14

1284 LITCHFIELD RD

Owner: FAITAO JOSE & MARIA

Assessed value

$153,000

$91,100 bldg · $61,900 land

Est. annual tax

$4,596

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1992

1,288 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1992
Living area
1,288 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Aug 14, 2023

    Bk/Pg OPM-22309

    $360,000

More on Litchfield Rd