Skip to main content

Parcel · Map 9 26A 6

1900 LITCHFIELD RD

Owner: JOHNSON PAUL A & TEKLA M

Assessed value

$230,400

$166,600 bldg · $63,800 land

Est. annual tax

$6,921

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R90

Year built

1996

3,008 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
3,008 sqft · 2.0 stories

1900 LITCHFIELD RD — Watertown Land Records