Skip to main content

Parcel · Map 101 42 22

269 PORTER ST

Owner: GEARY SCOTT A

Assessed value

$100,700

$64,300 bldg · $36,400 land

Est. annual tax

$3,025

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

BG

Year built

1982

1,872 sqft

Building

Style
Duplex
Year built
1982
Living area
1,872 sqft · 2.7 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Other · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 28, 2004

    Bk/Pg OPM-40036

    $161,400

More on Porter St