Assessed value
$156,500
$104,900 bldg · $51,600 land
Est. annual tax
$4,701
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
2002
1,188 sqft
Building
- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 2002
- Living area
- 1,188 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Aug 1, 2008
Bk/Pg OPM-70225
More on Pepperidge Tree Rd
10 PEPPERIDGE TREE RD
$198,400 · Built 1998
11 PEPPERIDGE TREE RD
$155,500 · Built 1990
20 PEPPERIDGE TREE RD
$141,400 · Built 1994
21 PEPPERIDGE TREE RD
$164,500 · Built 1998
32 PEPPERIDGE TREE RD
$177,600 · Built 2002
35 PEPPERIDGE TREE RD
$164,400 · Built 1998
45 PEPPERIDGE TREE RD
$224,300 · Built 2006
58 PEPPERIDGE TREE RD
$170,800 · Built 1998