Skip to main content

Parcel · Map 97 10 182

249 WESTGATE RD

Owner: CAPUTO JOSEPH F JR & DONNA L

Assessed value

$222,000

$159,800 bldg · $62,200 land

Est. annual tax

$6,669

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

2002

2,256 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2002
Living area
2,256 sqft · 2.0 stories