Skip to main content

Parcel · Map 101 42 38I

120 NORTHWEST DR

Owner: ANDROS DAVID P & SUSAN K SURV

Assessed value

$269,900

$215,900 bldg · $54,000 land

Est. annual tax

$8,108

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

2004

3,308 sqft

Building

Style
Cape
Year built
2004
Living area
3,308 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Heat Pump · Propane Gas

Recorded sales

  1. Jul 26, 2023

    Bk/Pg OPM-22330

    $620,000
  2. Aug 31, 2020

    Bk/Pg OPM-19377

    $460,000

More on Northwest Dr