Skip to main content

Parcel · Map 87 10E 4

281 GUERNSEYTOWN RD

Owner: CONWAY SHANNON I

Assessed value

$169,700

$114,500 bldg · $55,200 land

Est. annual tax

$5,098

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1998

1,350 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1998
Living area
1,350 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 6, 2020

    Bk/Pg OPM-19343

    $288,000

More on Guernseytown Rd