Skip to main content

Parcel · Map 142 85 11

209 LOVLEY DR

Owner: OWUSU REJOYCE

Assessed value

$254,800

$192,600 bldg · $62,200 land

Est. annual tax

$7,654

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2012

2,203 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2012
Living area
2,203 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 10, 2020

    Bk/Pg OPM-19345

    $405,500

More on Lovley Dr