Skip to main content

Parcel · Map 145 223 1A*

13 LANCASTER ST

Owner: TSETSOS KOSMAS

Assessed value

$174,800

$127,500 bldg · $47,300 land

Est. annual tax

$5,251

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

2008

1,469 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2008
Living area
1,469 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 11, 2020

    Bk/Pg OPM-19349

    $255,000
  2. Apr 30, 2008

    Bk/Pg OPM-70142

    $290,000
  3. Sep 27, 2007

    Bk/Pg OPM-60348

    $99,900

More on Lancaster St