Assessed value
$106,800
$66,500 bldg · $40,300 land
Est. annual tax
$3,208
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
1996
1,044 sqft
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 1996
- Living area
- 1,044 sqft · 1.4 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Natural Gas
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Pleasant View St
17 PLEASANT VIEW ST
$124,800 · Built 1993
33 PLEASANT VIEW ST
$123,600 · Built 1994
34 PLEASANT VIEW ST
$125,400 · Built 1993
39 PLEASANT VIEW ST
$108,100 · Built 1988
45 PLEASANT VIEW ST
$127,300 · Built 1994
55 PLEASANT VIEW ST
$132,000 · Built 1996
60 PLEASANT VIEW ST
$146,800 · Built 1996
61 PLEASANT VIEW ST
$129,200 · Built 1996