Assessed value
$123,600
$83,000 bldg · $40,600 land
Est. annual tax
$3,713
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
1994
1,299 sqft
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 1994
- Living area
- 1,299 sqft · 1.4 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- Hot Water · Natural Gas
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Pleasant View St
17 PLEASANT VIEW ST
$124,800 · Built 1993
27 PLEASANT VIEW ST
$106,800 · Built 1996
34 PLEASANT VIEW ST
$125,400 · Built 1993
39 PLEASANT VIEW ST
$108,100 · Built 1988
45 PLEASANT VIEW ST
$127,300 · Built 1994
55 PLEASANT VIEW ST
$132,000 · Built 1996
60 PLEASANT VIEW ST
$146,800 · Built 1996
61 PLEASANT VIEW ST
$129,200 · Built 1996