Skip to main content

Parcel · Map 110 81 2

20 BURTON ST

Owner: SOKOLOWSKI MICHAEL JAMES & CORINNA LYNN

Assessed value

$104,100

$63,500 bldg · $40,600 land

Est. annual tax

$3,127

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1992

1,134 sqft

Building

Style
Bungalow
Year built
1992
Living area
1,134 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 6, 2017

    Bk/Pg OPM-17044

    $172,000
  2. Nov 10, 2005

    Bk/Pg OPM-50078

    $195,000

More on Burton St

20 BURTON ST — Watertown Land Records